białe kwiaty na jeansach

Czy da się połączyć jeansy z elegancją?

To dość częste pytanie wymaga chyba odpowiedzi, która wyczerpałaby temat i zaraziła inspiracjami wszystkich modowych sceptyków i zatwardziałych wielbicieli łączenia marynarek z garniturami oraz jeansów z T-shirtami i trampkami.

Elegancja rozumiana jako marynarka czy półbuty kojarzy nam się głównie z sytuacjami uroczystymi, dostojnością, formalnością i oficjalnością. Czy słusznie? Nie można tego ocenić. Zwłaszcza wtedy, gdy coraz częściej łączy się marynarki ze spodniami typu jeans, które zdają się prowadzić ekspansję w kierunku co raz to nowszych elementów garderoby.

Czy łączenie jeansów z marynarkami jest w ogóle możliwe? Pora przekonać się, że odpowiedź na to pytanie brzmi: TAK, i poznać główne zasady stosowania tego typu kombinacji.

1. Najpierw jeansy

Zanim przystąpimy do tworzenia naszej pełnej stylizacji, warto skupić się na jej podstawie – a więc na jeansach. Nie da się ukryć, że to one będą stanowiły najluźniejszy element całego kompletu, aczkolwiek muszą zachowywać pozory casualowej elegancji. Jak więc wybrać odpowiednie jeansy? Trzeba skupić się na kilku zasadach.

Po pierwsze – nie wybieramy spodni jasnych oraz poprzecieranych. Są one zbyt luźne do naszej stylizacji i zniszczą cały jej efekt. Kolory, w jakich powinniśmy się obracać, to granat, czerń oraz ciemny niebieski. Inne konfiguracje będą wyglądały groteskowo.

Zobacz szeroki wybór damskich jeansów Tommyego Hilfigera! https://www.markoweubrania.com/kategoria/spodnie-jeansy-leginsy-tommy-hilfiger

Po drugie – krój spodni. Nie może być on luźny. Nie do wyobrażenia jest połączenie jeansów z wiszącym krokiem z marynarką. To wyraz bezguścia i braku wyczucia stylów. Takie zaburzenie może wystąpić również wtedy, gdy nasze spodnie będą miały zbyt długie nogawki lub wtedy, gdy nogawki te będą zbyt szerokie.

Po trzecie – aczkolwiek bardzo ważne – dbanie o jeansy jest naprawdę istotne. Nie można dopuścić do sytuacji,  której połączymy brudne, pogniecione czy wypchane po brzegi jeansy z koszulą i marynarką. Takie niedbalstwo na szczęście powoli znika z polskich ulic.

2. Teraz marynarka

Pytanie o marynarkę powinno być raczej łatwiejsze niż to o jeansy. Jak łatwo się domyślić – do spodni typu jeans nie założymy marynarki eleganckiej, klasycznej, garniturowej czy tej podebranej prosto z fraka. Tu skupimy się na tak zwanych marynarkach sportowych, a więc luźniejszych w konwencji i elastycznych w użyciu. Ważnymi aspektami, jakie będą dla nas istotne podczas dobierania marynarki, są: krój marynarki, jej kolor, wyróżniki oraz tkanina, z jakiej została wykonana.

Po pierwsze – rozluźniające elementy. Warto wiedzieć, że marynarki, które najlepiej sprawdzą się w połączeniu z jeansami, to marynarki ozdobione różnymi nieformalnymi elementami. Należą do nich głównie:

  • popularne od kilku lat łaty na łokciach,
  • nietypowe kieszonki,
  • wstawki z innych materiałów (często wzorowanych),
  • brak poduszek,
  • guziki kontrastujące z resztą marynarki,
  • materiał w nietypowym kolorze lub o niecodziennym wzorze.

Po drugie – na pewno ważną jest również tkanina, z której wykonana jest nasza marynarka. Warto pamiętać, że tkaniny uzależnione są nie tylko od naszych upodobań, ale również od pory roku, w trakcie której daną marynarkę będziemy nosić. Dlatego właśnie jesienią czy też zimą najodpowiedniejszymi materiałami będą: tweed, tkanina czy kaszmir. Z kolei latem oraz wiosną, kiedy jest ciepło, warto pomyśleć o bawełnie czy lnie, które są lżejsze, cieńsze i wygodniejsze podczas wysokiej temperatury.

PODSUMOWANIE

Jeansy oczywiście można łączyć z marynarkami. Trzeba jednak pamiętać, że nie każde połączenie musi okazać się udane. W celu stworzenia idealnej stylizacji warto kierować się powyższymi zasadami. Godnym zapamiętania jest również fakt, że spodnie jeansowe, owszem, nadają się do wielu kombinacji oraz sytuacji, lecz nie należy brać tego za pewnik i główną zasadę. Jeansy bowiem nie mogą być noszone podczas każdego wydarzenia.

Nie zapomnij też o jeansach Calvina Kleina https://www.markoweubrania.com/kategoria/spodnie-jeansy-leginsy-calvin-klein