Szpilki Clarks

Wysokie obcasy to buty, które są bardzo popularne wśród kobiet. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż tego rodzaju buty znacznie podnoszą współczynnik atrakcyjności, wysmuklają sylwetkę oraz dodają kilka centymetrów, co korzystnie wpływa na wizerunek. Obuwie to jest po prostu bardzo kobiece, nic więc dziwnego, że przeważnie każda kobieta posiada przynajmniej jedną parę obcasów.

W salonach obuwniczych Clarks szpilki i inne wysokie buty cieszą się spora popularnością, w związku z czym każda kolejna kolekcja posiada przynajmniej kilkanaście modeli, które stanowią doskonały wybór dla pan lubujących się w noszeniu obcasów. Jednakże należy pamiętać, że nawet najlepiej skrojone buty tego typu mogą poważnie zaszkodzić naszemu zdrowiu, jeśli będziemy nosić je codziennie. Badania wykazały, że regularne noszenie wysokich obcasów przez przynajmniej pół roku może doprowadzić do skrócenia mięśni łydki, co odbije się na całym organizmie, ze szczególnym uwzględnieniem bioder, pleców oraz klan.

Buty Clarks są tworzone z myślą o jak najlepszym dopasowaniu do kobiecej stopy, niemniej i one mogą stać się problemem, jeśli będą noszone dzień w dzień. Dlatego też wysokie obcasy warto nosić zamiennie z tymi butami, które wyposażone są w płaską podeszwę. Równie istotne jest, byśmy pamiętali o rozciąganiu mięśni łydki, co znacznie zmniejszy obciążenia, jakim poddawana jest łydka. Pracownicy firmy Clarks są odpowiednio wyszkoloną kadra, dlatego chętnie udzielą odpowiedzi na wszelkie pytania związane z dbaniem o nasze nogi w wypadku, gdy często nosimy te jakże atrakcyjne wysokie obcasy.